1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór płuc mojego taty
Ola Olka

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 28015

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-07, 08:10   Temat: Nowotwór płuc mojego taty
karola784 witaj na forum.
karola784 napisał/a:
T3N3Mx.
karola784 napisał/a:
bronchoskopia potwierdziła drobno-komórkowego raka płuca prawego
Z badań diagnostycznych wynika że stan zaawansowania choroby był już wtedy dość wysoki.

T3- oznacza guz większy niż 5 cm lecz mniejszy od 7 cm, naciekający jakąkolwiek ze struktur, N3 zajęte węzły chłonne po przeciwnej stronie guza, Mx brak możliwości oceny przerzutów odległych.

Rodzaj raka - drobnokomórkowy jest rodzajem agresywnym o złym rokowaniu - jednakże dobrze reaguje na chemoterapię. Tak też było u twojego taty. Wiącej poczytaj tu: http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca.html
karola784 napisał/a:
Na koniec listopada tata miał wizytę u onkologa i dostał skierowanie na kolejny tomograf, którego wynik jest raczej przerażający i ten oto wynik załączam w pliku nr 3.
Wynik nie jest dobry. Jest podejrzenie rozrostu nowotworowego, zmiany powiększyły się. Powstały guzki satelitarne (sąsiadujące) co też świadczy o postępie choroby. Przykro mi.
karola784 napisał/a:
"bifurkacja" co to znaczy?
Bifurkacja oznacza rozwidlenie na dwa oskrzela tchawiczne.
karola784 napisał/a:
Tata ma wizytę z onkologiem umówioną na 30/01/2019 i teraz nie wiem czy powinniśmy próbować przełożyć tą wizytę na wcześniejszy termin czy możemy czekać do wyznaczonej daty.
Już mamy styczeń, moim zdaniem ta wizyta była dość odległa - dwa miesiące to dużo w postępującej chorobie nowotworowej. Jeżeli możecie przyśpieszyć to zróbcie to. U taty będzie prowadzone jednak tylko leczenie paliatywne tzn poprawiające komfort życia ale nie prowadzące już do wyleczenia.
Postarajcie się jak najszybciej o wsparcie hospicjum domowego.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group